foto Ing. J.H. (Jo) Franssen vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Limburgse vakbondsman, die voor de KVP en het CDA in de Eerste Kamer zat. Werkte als beambte bij de Staatsmijnen en werd later secretaris-penningmeester van de Katholieke Mijnbeambtenvereniging en voorzitter van de Unie BLHP in Limburg. Was als lid van een regeringspartij kritisch over de gevolgen van het ombuigingsbeleid voor de inkomenspositie van uitkeringsgerechtigden. Actief in vele geledingen van het maatschappelijk leven in Limburg.

KVP, CDA
in de periode 1969-1991: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Joseph Hubertus (Jo)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Schin op Geul, 5 augustus 1923

overlijdensplaats en -datum
Heerlen, 16 juli 2013

begraafplaats en -datum
Hulsberg, 22 juli 2013 (uitvaartmis)

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch AppŤl), vanaf 11 oktober 1980

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • algemeen secretaris-penningmeester KVM (Kristelijke Vereniging van Mijnbeambten), van 1 juli 1967 tot 15 april 1972
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1969 tot 11 juni 1991
  • voorzitter Unie BLHP (Unie van Beambten, Leidinggevend en Hoger Personeel) in Limburg, van 15 april 1972 tot 16 december 1983 (bond ontstaan door fusie)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties (2/25)

  • lid bestuur VEB (Vereniging voor Effectenbescherming)
  • lid ledenraad van Ziektekostenverzekeraar VGCN (Vereniging Gezondheidszorgcentrum CoŲperatief Nederland UA)

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 januari 1979 tot 11 juni 1991
  • adviserend lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 1987 tot juni 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariŽr (2/3)
  • Verving in december 1990 bij de tweede termijn van de algemene politieke beschouwingen Ad Kaland, die vanwege ziekte afwezig was
  • Trad als oudste lid in Kamerjaren enkele malen op als waarnemend Kamervoorzitter

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privťsfeer
Zijn vader was automonteur en chauffeur

verkiezingen
  • Werd in 1969, 1971, 1974, 1980 en 1981 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1989-04-25 19908 - Herziening van de wetgeving inzake gelijke behandeling van mannen en vrouwen
1988-12-27 20854 - Aanpassing van de Wet tot wijziging van de Organisatiewet Sociale Verzekering en enkele andere sociale verzekeringswetten tot invoering van een sociaal-fiscaal nummer, nadere regeling van het gegevensverkeer tussen verzekerde, werkgever en uitvoeringsorgaan en aanpassing van de geheimhoudingsbepalingen (invoering sociaal-fiscaal nummer)
1988-10-04 20006 - Nadere wijziging van de Wet werkloosheidsvoorziening (voorzieningen tot behoud, herstel of bevordering van de arbeidsgeschiktheid met het oog op de intreding of herintreding in het arbeidsleven)

Moties

Alleen moties behorende tot de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1982-12-29 17697, nr. 82 - Motie Franssen C.S. - Nadere wijziging van de Algemene Kinderbijslagwet, de Ziekenfondswet en van enige Bijstandsbesluiten (beŽindiging van het recht op bijstand krachtens de Rijksgroepsregeling werkloze werknemers voor 16- en 17 jarigen en invoering van het recht op kinderbijslag voor 16- en 17-jarige werklozen)
1982-12-29 17467, nr. 82 - Motie Franssen C.S. - Nadere wijziging van de Algemene Kinderbijslagwet (gedeeltelijk achterwege laten van de herziening van de kinderbijslagbedragen per 1 januari 1983)
1979-12-19 15706, nr. 38a - Motie Franssen C.S. - Nadere wijziging van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet, de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering en de Ziektewet (invoering gelijke uitkeringsrechten voor mannen en vrouwen) - ingetrokken

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.