foto Mr. J.H.B. (Joke) van der Meer vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Gedegen juriste die vijftien jaar PvdA-Eerste Kamerlid en vanaf 1992 tweeŽntwintig jaar lid van de Raad van State†i was. Deed bestuurlijke en ambtelijke ervaring op bij diverse gemeenten en het Burgelijke Pensioenfonds en als lid van de Rijnmondraad. Nam haar werk als Eerste Kamerlid uiterst serieus en werd bekend omdat zij geregeld fouten in wetsvoorstellen opspoorde. Was in de Eerste Kamer woordvoerster justitie, binnenlandse zaken en financiŽn.

PvdA
in de periode 1977-2014: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

Voornamen (roepnaam)

Johanna Helena Brigitta (Joke)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Naaldwijk, 2 december 1943

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1974

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 1 april 1992
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 april 1992 tot 15 mei 2000
  • lid Raad van State, van 15 mei 2000 tot 1 januari 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/12)
  • lid bestuur Stichting Dr. DaniŽl den Hoed
  • lid bestuur Vereniging van Eigenaren Delflandseweg

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1981 tot 1 april 1992
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor FinanciŽn (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 1 april 1992

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariŽr
  • Was woordvoerster justitie en binnenlandse zaken van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met financiŽn en was in 1986 tweede woordvoerster bij de behandelingen van de wetsvoorstel over herziening van het stelsel van sociale zekerheid.

opvallend stemgedrag (0/9)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1977 en 1981 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland
 

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1986-10-28 19261 - Werkloosheidswet
19260 - Wet inkomensvoorziening oudere werkloze werknemers
19259 - Wijziging van de Algemene Bijstandswet met betrekking tot de gelijke behandeling van mannen en vrouwen en gelijkstelling van niet gehuwde personen met gehuwden
19258 - Wijziging van de Algemene Ouderdomswet (gelijkstelling niet-gehuwde personen met gehuwden of echtgenoten)
19257 - Toeslagenwet
19256 - Nadere wijziging van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet en de Wet op de arbeidongeschiktheidsverzekering (nadere regeling in verband met verminderde gelegenheid tot het verkrijgen van arbeid)

Moties

Alleen moties behorende tot de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1986-11-04 19383, nr. 45b - Motie Van de Zandschulp C.S. over het verzoek aan het kabinet een voorstel voor te bereiden om de vrijlatingsbepaling van de I.O.A.W. gelijk te trekken met die van de TW. - verworpen
1986-11-04 19261, nr. 45b - Motie Van de Zandschulp C.S. verzoekt het kabinet een voorstel voor te bereiden om de vrijlatingsbepaling van de I.O.A.W. gelijk te trekken met die van de TW. - verworpen
1986-11-04 19260, nr. 45b - Motie Van de Zandschulp C.S. - Het treffen van een inkomensvoorziening voor oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers van wie het recht op een uitkering op grond van de Werkloosheidswet is geŽindingd (Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers) - verworpen

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.