Prof.Dr. E.P. (Bert) de Jong

foto Prof.Dr. E.P. (Bert) de Jong vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bert de Jong (1945) was van 6 juni 1999 tot 15 juli 2000 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer. Hij was voorzitter van de Raad van Bestuur van Gak Groep N.V. en president-directeur van de Vereniging Gemeenschappelijk Administratiekantoor (GAK), lid van de Raad van Bestuur van Achmea Holding. Voordien was hij hoogleraar sociaal recht aan de Vrije Universiteit en voorzitter van de Sociale Verzekeringsraad. In de Eerste Kamer was hij lid van de commissies sociale zaken, Europese samenwerking, hoger onderwijs.

CDA
in de periode 1999-2000: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Engelbertus Pieter (Bert)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Westzaan, 5 augustus 1945

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 5 juli 1989

Hoofdfuncties/beroepen (6/11)

  • hoogleraar sociaal recht, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1 oktober 1979 tot 1 januari 1990
  • hoogleraar sociaal recht (deeltijd), Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1985 tot 1990
  • buitengewoon hoogleraar sociaal recht, Vrije Universiteit te Amsterdam, vanaf 1 januari 1990
  • voorzitter Raad van Bestuur "GAK Groep" N.V., van 1 januari 1996 tot 16 juli 2000
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 15 juli 2000
  • lid Raad van Bestuur "Achmea Holding" N.V., van 16 juli 2000 tot juni 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/54)
  • lid Raad van Advies Stichting Martin Luther King lezing, van 2013 tot 2018
  • lid ledenraad Rabobank Noord Veluwe, vanaf 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de Eerste Kamer hield hij zich vooral bezig met sociale zaken, Antilliaanse zaken en hoger onderwijs

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1999-12-21 26063 - Wet socialezekerheidsrechten gedetineerden

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.