Mr. P. (Paula) Swenker

foto Mr. P. (Paula) Swenker vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Twaalf jaar de woordvoerster volksgezondheid van de VVD in de Eerste Kamer; een terrein dat zij als directeur Zorg van Zorgverzekeraars Nederland en als ziekenhuisdirecteur goed kende. Later was zij onder meer onafhankelijk voorzitter van Ambulancezorg Nederland en onafhankelijk voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in Assurantiën en Assurantie-adviseurs. In de Senaat sprak zij bij vele debatten over de zorg, zoals bij de behandeling van de Zorgverzekeringswet, de Wet toelating zorginstellingen en Wet ambulancezorg. Daarnaast hield zij zich bezig met arbeidsparticipatie en sociale zekerheid.

VVD
in de periode 1999-2011: lid Eerste Kamer

Voornaam (roepnaam)

Paula (Paula)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 24 juni 1947

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1997

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • directeur Zorg, VNZ (Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen) te Zeist, van 1 maart 1991 tot 1 januari 1995
  • directeur Zorg, Zorgverzekeraars Nederland te Houten/Zeist, van 1 januari 1995 tot 1 januari 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/36)
  • lid Raad van Toezicht Meavita, 's-Gravenhage
  • lid Raad van Commissarissen Woningbouwcorporatie "Vivare"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2006-06-20 30370 - Wet wijziging WW-stelsel
2005-11-08 30034 - Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen
2003-12-16 29268 - Afschaffing van de vervolguitkering in de Werkloosheidswet

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.