A.L.E.C. (Anne Lize) van der Stoel

foto A.L.E.C. (Anne Lize) van der Stoel vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Energieke, actieve en nonconformistische VVD-politica. Domineesdochter uit Bergen op Zoom. Zat één termijn in de Tweede Kamer. Behoorde zeker op het gebied van het privaatrecht tot de vooruitstrevende vleugel van haar partij. Was als enige van haar fractie voorstander van een parlementaire enquête naar de IRT-affaire i. Velerlei activiteiten op emancipatorisch terrein (onder andere in de homobeweging) en gemeentebestuurder in Amsterdam. Er was, niet alleen in haar eigen fractie, meer van haar verwacht, maar zij slaagde er niet in die beloften waar te maken. Keerde later terug naar de lokale (Amsterdamse) politiek. In 2013-2014 was zij waarnemend burgemeester van Teylingen en in 2018-2019 was zij dat in Landsmeer.

VVD
in de periode 1994-1998: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Anne Lize Edith Cornelia (Anne Lize)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 18 december 1954

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1976

Hoofdfuncties/beroepen (5/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • wethouder stadsdeel Amsterdam-Centrum, van maart 2006 tot 17 september 2007
  • eigenaar "Van der Stoel Denkwerk", vanaf januari 2009
  • waarnemend burgemeester van Teylingen, van 1 december 2013 tot 29 september 2014
  • waarnemend burgemeester van Landsmeer, van 16 januari 2018 tot 1 augustus 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • docent openbaar bestuur, NCOI, vanaf maart 2017
  • voorzitter Stichting Draaiorgelfestival Amsterdam, vanaf januari 2011

vorige (2/42)
  • voorzitter Commissie jeugd, geweld en media, van oktober 2005 tot 2006
  • lid Raad van Advies SBB (Staatsbosbeheer), vanaf 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/5)
  • lid comité van aanbeveling Verzetsmuseum Amsterdam, omstreeks maart 1995
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Culturele Manifestaties NANA

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met sociale zaken (Nabestaandenwet, sociale werkvoorziening, medezeggenschap) en justitie (onder meer vrouwen- en homo-emancipatie; zedelijkheidswetgeving), ontwikkelingssamenwerking en met Antilliaanse zaken

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1995-10-05 24169 - Algemene nabestaandenwet
1994-12-01 23985 - Wijziging van de Werkloosheidswet en enkele andere wetten (aanscherping referte-eisen WW)

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.