foto Dr. H.P.A. (Hans) Oskamp vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

PvdA-senator met een grote staat van dienst als onderwijsdeskundige. Was leraar Nederlands en daarna wetenschapper, onder meer als onderzoeker van Ierse handschriften en hoogleraar Oud- en Middeliers. Daarna weer leraar en conrector. Verliet de Eerste Kamer om procescoŲrdinator voor de overdracht van rijksscholen te worden.

PvdA
in de periode 1978-1987: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Hans Pieter Atze (Hans)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haren (Gr.), 12 december 1936

overlijdensplaats en -datum
Madeira (Portugal), 15 juli 1990

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1967

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • conrector scholengemeenschap "Wiringherlant" te Wieringerwerf, tot 1983
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 december 1978 tot 1 januari 1987
  • procescoŲrdinator overdracht van Rijksscholen aan gemeenten, van 1 januari 1987 tot 15 juli 1990

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

lid bestuur Stichting Buitenlanders "Peregrinus"

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 1981 tot 1 januari 1987

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariŽr
  • Was onderwijswoordvoerder van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met sociale zekerheidswetgeving en Europese samenwerking.

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privťsfeer
Studeerde als Neerlandicus af tegelijk met Seth Gaaikema

verkiezingen
  • Was in 1974 kandidaat in en werd in 1980 en 1981 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1983-12-06 17712 - Nadere wijziging van de Algemene Ouderdomswet en de Algemene Kinderbijslagwet (beŽindiging met ingang van 1 januari 1983 van de bijdragen van het Rijk aan het Ouderdomsfonds en het Algemeen Kinderbijslagfonds, alsmede vaststelling van die bijdragen over enige voorgaande jaren)
1983-06-28 17940 - Nadere wijziging van de Algemene Kinderbijslagwet (verlaging van de kinderbijslagbedragen per 1 juli 1983)

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.