H.F. (Han) Heijmans

foto H.F. (Han) Heijmans vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Als Eerste Kamerlid voor de VVD zeventien jaar de deskundige woordvoerder op het gebied van sociale zaken. Bekwame liberale Haagse journalist met degelijke kennis van sociale verzekeringen. Later voorzitter van de Raad van Arbeid in Hengelo. Mocht graag citeren uit de Franse literatuur.

VVD
in de periode 1982-1999: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Henri Frederik (Han)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Steenbergen (N.Br.), 18 februari 1927

overlijdensplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 15 februari 2008

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij Voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1958

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • sociaal-politiek redacteur "Algemeen Dagblad" te 's-Gravenhage, van 1961 tot 1973
  • voorzitter Raad van Arbeid te Hengelo (Ov.), van 1 januari 1973 tot 1 april 1988
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 22 juni 1982 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties (2/7)

  • plaatsvervangend kroonlid Ziekenfondsraad, van 1987 tot april 1998
  • lid bestuurscommissie Beroepszaken Sociale Zekerheid Overijssel, tot 1990

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariŽr
  • Was woordvoerder sociale zaken van de VVD-Eerste Kamerfractie. Sprak met name bij debatten over sociale-verzekeringswetten. Hield zich aanvankelijk ook bezig met economische zaken.

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 1981 kandidaat in Groep III: Noord-Holland en Friesland

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"De Kikker" (bijnaam waarmee Haagse journalisten hem aanduidden)

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1997-04-15 24698 - Wet premiedifferentiatie en marktwerking bij arbeidsongeschiktheidsverzekeringen
24760 - Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening jonggehandicapten
24758 - Wet arbeidsongeschiktheidsverzekering zelfstandigen
1995-12-20 24169 - Algemene nabestaandenwet
1995-10-31 24221 - Wet afschaffing malus en bevordering reÔntegratie

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.