M.J.H. (Greetje) den Ouden-Dekkers

foto M.J.H. (Greetje) den Ouden-Dekkers vergrootglas
bron: VVD
Met dank overgenomen van Parlement.com.

VVD-Tweede Kamerlid dat later acht jaar voorzitter van de Emancipatieraad was. Als lerares Nederlands werkzaam in het onderwijs en politiek actief bij DS'70 i. Stapte in 1977 over naar de VVD en kwam voor die partij in de Wageningse gemeenteraad. Als Kamerlid hield zij zich bezig met ontwikkelingssamenwerking, defensie, welzijn, onderwijs en emancipatie. Was voorzitter van de Raad voor Maatschappelijke Ontwikkeling.

VVD
in de periode 1982-1986: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Margaretha Jacoba Huberta (Greetje)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 1 januari 1940

Partij/stroming

partij(en)
  • DS'70 (Democratisch-Socialisten 1970), van 1971 tot 1975
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1977

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 september 1982 tot 3 juni 1986
  • voorzitter Emancipatieraad, van 1 mei 1989 tot 1 mei 1997
  • voorzitter procesmanagement primair onderwijs, vanaf 1 januari 1996

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/14)
  • voorzitter tijdelijke commissie geschillen inzake universitaire medezeggenschapsgeschillen, vanaf november 1997
  • voorzitter RMO (Raad voor Maatschappelijke Ontwikkeling), vanaf 1 februari 1998

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid commissie sociaal en cultureel beleid (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), vanaf 1 juni 1989

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder andere bezig met ontwikkelingssamenwerking, onderwijs, emancipatie, minderhedenbeleid en defensie (militaire oefenterreinen)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1984-11-28 18687 - Achterwege laten van de herziening van het wettelijk minimumloon, van de uitkeringen krachtens een aantal sociale verzekeringswetten en van een aantal uitkeringen en pensioenen krachtens enige andere wetten per 1 januari 1985 en per 1 juli 1985, alsmede het achterwege laten per 1 juli 1985 van de herziening van de basiskinderbijslagbedragen

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.