foto Mr.Drs. R.Ch. (Ruud) Hessing vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Degelijke jurist en bestuurder die twee periodes voor D66 in de Eerste Kamer zat. Had daarvoor een loopbaan doorlopen bij de rechtelijke macht, de provincie Noord-Brabant en als adviseur van de burgemeester van Utrecht over politieaangelegenheden. Was tijdens zijn eerste periode als senator tevens hoofd openbare orde en veiligheid van de gemeente Rotterdam en tijdens zijn tweede topambtenaar van de gemeente Middelburg. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met volksgezondheid, welzijn, volkshuisvesting, landbouw, Antilliaanse Zaken en milieu. Was na dat lidmaatschap drie jaar wethouder van Leiden.

D66
in de periode 1995-2003: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Rudolf Christiaan (Ruud)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Voorburg, 17 juni 1959

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 1979 tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66), tot 2006
  • D66 (Democraten 66), vanaf 2010

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 8 juni 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 oktober 1999 tot 10 juni 2003
  • wethouder (van verkeer, onderwijs, cultuur en recreatie) van Leiden, van 5 oktober 2003 tot 18 april 2006
  • lid gemeenteraad van Oegstgeest, van 11 maart 2010 tot 26 maart 2014 (voor Progressief Oegstgeest)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/5)
  • lid hoofdredactie Praktijkgids Gemeenteraadsleden, vanaf 1 november 1993
  • lid algemeen bestuur VPRO, vanaf 1 juni 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 8 juni 1999

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariŽr
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met volksgezondheid en welzijn, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, binnenlandse zaken, Antilliaanse zaken, economische zaken en landbouw

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Volgde in 2003 Alexander Pechtold op als wethouder van Leiden
  • Zegde in 2006 zijn partijlidmaatschap op uit onvrede over de gevolgde strategie in het debat over de steun voor de Uruzgan-missie

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2002-12-10 28159 - Wet instroomcijfers WAO
2001-11-26 27588 - Wet structuur uitvoeringsorganisatie werk en inkomen
27678 - Wet verbetering poortwachter
2000-12-19 27248 - Wet beslistermijnen sociale verzekeringen

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.