H. (Henk) Hofstede

foto H. (Henk) Hofstede vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Vertegenwoordiger van de christelijke vakbeweging, die acht jaar voor het CDA in de Eerste Kamer zat. Afkomstig uit de streek rond Kampen en daar aanvankelijk werkzaam in de tuinbouw. Begon zijn vakbondsloopbaan bij de Nederlandse Christelijke Agrarische Bond (NCAB) en klom, als selfmade man, bij het CNV via de functies van secrertaris en tweede voorzitter op tot voorzitter. In de Eerste Kamer was hij een sociaal bewogen woordvoerder sociale zaken die ook regelmatig het woord voerde over economische zaken, ontwikkelingssamenwerking en beroepsonderwijs.

CDA
in de periode 1995-2003: lid Eerste Kamer

Voornaam (roepnaam)

Hendrik (Henk)

Personalia

geboorteplaats en -datum
IJsselmuiden, 19 september 1937

overlijdensplaats en -datum
Vianen (gem. Vijfheerenlanden), 25 januari 2020

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1958 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • tweede voorzitter CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), van 1981 tot 27 september 1986
  • voorzitter CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), van 27 september 1986 tot 1 juli 1992
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 10 juni 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties (2/18)

  • lid Raad van Advies UWV (Uitvoeringsinstituut werknemersverzekeringen), van juli 2003 tot 2009
  • voorzitter van het College van Kerkrentmeesters Grote kerk Vianen, van 2008 tot 2016

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 10 juni 2003

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met sociale zaken, economische zaken en ontwikkelingssamenwerking en daarnaast met onderwijs en defensie(personeel)
  • Interpelleerde op 26 maart 2002 staatssecretaris Ybema over een toegezegde wijziging van de Waarborgwet (inzake het merken van goederen)

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn grootvader van vaderszijde was lid van de gemeenteraad van Wilsum, later IJsselmuiden (25 jaar, voor de ARP)
  • Zijn grootvader van moederszijde was lid van de gemeenteraad van Wilsum, later IJsselmuiden (25 jaar, voor Gemeentebelangen)

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
1999-07-06 26394 - Wet experimenten WW
1997-12-23 25617 - Wijziging van de Werkloosheidswet, houdende onder meer verlenging van de periode gedurende welke de uitkeringen ten laste van een wachtgeldfonds komen
1997-04-29 24772 - Preventie en bestrijding van armoede en van sociale uitsluiting

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.