Dr. F.W. (Frans) Rutten

foto Dr. F.W. (Frans) Rutten vergrootglas
© Fotobureau Dijkstra
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Katholieke econoom, die zeventien jaar de ambtelijke leiding van het ministerie van Economische Zaken had. Was voordien al aan dat departement verbonden en was tevens hoogleraar in Rotterdam. Werd door Lubbers i tot secretaris-generaal benoemd. Gezaghebbend ambtenaar, die in de jaren zeventig en tachtig krachtig aandrong op hervormingen in de Nederlandse economie en van de overheidsfinanciën. Was na zijn vertrek als s.g. enige jaren voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid.

in de periode 1973-1990: secretaris-generaal

Voornamen (roepnaam)

Frans Willem (Frans)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 29 juli 1934

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 2 mei 2019

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • hoogleraar conjunctuurleer en economische politiek, Nederlandse Economische Hogeschool (vanaf 1 februari 1973 Erasmus Universiteit) te Rotterdam, van 1 september 1966 tot 1 september 1973
  • secretaris-generaal ministerie van Economische Zaken, van 1 september 1973 tot 1 juli 1990
  • bijzonder hoogleraar conjunctuurleer en macro-economische politiek, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1 september 1973 tot 1 augustus 1999
  • lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), van 1 juli 1990 tot 1 januari 1993

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Centrale Commissie voor de Statistiek
  • voorzitter CEC (Centrale Economische Commissie)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was een dochter van de in 1952 overleden A.M.C.J. Steinkühler, die Eerste Kamerlid was

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.