foto Drs. H.M.F. (Hubert) Bruls vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Aimabel in Limburg geboren CDA-Kamerlid en lokaal bestuurder. Levensgenieter. Begon zijn loopbaan bij de vakbond en was daarna drie jaar wethouder in Nijmegen. Behoorde in 2002 tot een nieuwe, jonge lichting CDA-Kamerleden en voerde met krachtig stemgeluid soms pittige discussies over zaken als het arbeidsmarktbeleid, de bijstand, het reÔntegratiebeleid en het grotestedenbeleid. Verruilde echter al na tweeŽnhalf jaar het Kamerlidmaatschap voor het burgemeesterschap van Venlo. Is sinds mei 2012 burgemeester van Nijmegen.

CDA
in de periode 2002-2005: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Hubertus Maria Franciscus (Hubert)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nuth, 6 februari 1966

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch AppŤl), vanaf 1986

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 11 oktober 2005
  • burgemeester van Venlo, van 1 juli 2010 tot 21 mei 2012
  • burgemeester van Nijmegen, vanaf 21 mei 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige (2/11)
  • voorzitter Veiligheidsberaad, vanaf oktober 2016
  • voorzitter algemeen bestuur IFV (Instituut Fysieke Veiligheid), vanaf oktober 2016

vorige (2/27)
  • lid Raad van Toezicht Nicis, tot 1 juli 1912
  • lid bestuur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), van 2014 tot 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2004 tot 1 oktober 2005
  • ondervoorzitter algemene commissie voor het Integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 27 oktober 2004 tot oktober 2005

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2004-04-01 29225 - Overgang van de indicatiestelling voor de sociale werkvoorziening van de gemeenten naar de CWI en verruiming van de mogelijkheden tot begeleid werken in het kader van de Wet sociale werkvoorziening
2003-08-26 28870 - Wet werk en bijstand

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.