Drs. A.H. (Anja) Meulenbelt

foto Drs. A.H. (Anja) Meulenbelt vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Feministisch activiste en schrijfster van bekende boeken als 'De schaamte voorbij' en 'Het beroofde land', die in 2003 Eerste Kamerlid werd voor de SP en dat acht jaar bleef. Als activiste zet zij zich onder meer in voor de Palestijnen en voor de rechten van slachtoffers van oorlog en geweld. In de Kamer hield zij zich bezig met onder meer justitie (asielbeleid, antikraakwetgeving, positie huurders, grondrechten), emancipatiebeleid, integratie en onderwijs. Stapte in 2016 over naar de politieke beweging van Sylvana Simons i.

SP
in de periode 2003-2011: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Anja Henriëtte (Anja)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 6 januari 1945

Partij/stroming

partij(en)
  • KEN/ml (Kommunistische Eenheidsbeweging Nederland/marxistisch-leninistisch)
  • SP (Socialistische Partij), van 2003 tot augustus 2014
  • Artikel 1, van december 2016 tot juli 2017
  • BIJ1, vanaf oktober 2017

Hoofdfuncties/beroepen

  • stafdocente hulpverlening, voortgezette opleiding Agogische Beroepen (later Hogeschool van Amsterdam), van 1975 tot 1992
  • schrijfster
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 7 juni 2011

Nevenfuncties

huidige
  • trainster Stichting Admira (bijstand aan vrouwen die slachtoffer waren van oorlog en seksueel geweld in Zuid-Afrika en de landen van voormalig Joegoslavië)
  • voorzitter Stichting Kifaia (hulp aan gehandicapten in de Gazastrook)

vorige
  • columnist tijdschrift "Opzij", vanaf januari 2009

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in de jaren zestig betrokken bij antiracistische acties en zette zich in voor de strijd van de Black Panthers
  • Was betrokken bij de oprichting van de Feministische Uitgeverij Sara

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2006-06-20 30370 - Wet wijziging WW-stelsel
2006-03-28 29738 - Afschaffing van de kortdurende uitkering en aanscherping van de wekeneis
2005-11-01 30034 - Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.