Drs. S.J. (Simon) van Driel

foto Drs. S.J. (Simon) van Driel vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Deskundige op het gebied van sociale zekerheid en als zodanig acht jaar een actief lid van de Eerste Kamer voor de PvdA. Voerde daarnaast geregeld het woord over onderwerpen op het gebied van financiën en economische zaken, zoals bij de behandeling van de verworpen Aanbestedingswet. Voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Tijdens zijn loopbaan directeur van de sociale dienst en van de dienst Stadsbeheer in Den Haag, en vervolgens algemeen directeur van uitvoeringsinstelling USZO en voorzitter van de directie van Loyalis NV. Was voorts gewestelijk voorzitter van de PvdA in Zuid-Holland.

PvdA
in de periode 2003-2011: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Simon Jan (Simon)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 28 april 1947

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 7 juni 2011
  • zelfstandig adviseur, vanaf 1 augustus 2009
  • directeur-bestuurder Koninklijke Schouwburg te 's-Gravenhage, vanaf 1 oktober 2014 (interim, part-time)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/22)
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht Stichting Pameijer, tot 24 september 2017
  • lid Raad van Toezicht Stichting Pameijer, van 24 september 2017 tot april 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 november 2003 tot 7 juni 2011

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde in 2008 samen met mevrouw Slagter-Roukema (SP) de ministers Donner en Klink over het door Nederland opzeggen van een verdrag inzake sociale zekerheid, voordat de Eerste Kamer gelegenheid had gehad de goedkeuringswet daarover te behandelen

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2004-12-14 29529 - Wet financiering sociale verzekeringen
2003-10-28 28870 - Wet werk en bijstand

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.