Mr.Drs. F.J. (René) Paas

foto Mr.Drs. F.J. (René) Paas vergrootglas
bron: privécollectie
Met dank overgenomen van Parlement.com.

René Paas (1966) is sinds 18 april 2016 Commissaris van de Koning in Groningen. Hij was eerdere onder meer organisatieadviseur, wethouder van Groningen, voorzitter van het CNV en voorzitter van de vereniging van gemeentelijke managers op het gebied van werk, inkomen en sociale vraagstukken (Divosa). Hij is lid van het CDA i en gehuwd met CDA-voorzitter Ruth Peetoom i.

in de periode 2016-heden: Commissaris van de Koning

Voornamen (roepnaam)

Frederik Johannes (René)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 16 september 1966

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • voorzitter CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), van 15 augustus 2005 tot 1 september 2009
  • voorzitter Divosa, van 1 september 2009 tot 2016 (vereniging van gemeentelijke managers op het gebied van werk, inkomen en sociale vraagstukken)
  • Commissaris van de Koning in Groningen, vanaf 18 april 2016 (benoemd bij K.B. van 12 februari 2016)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter H.S. Kammingafonds
  • voorzitter commissie van administratie Fonds voor de landbouw in de provincie Groningen

vorige (2/40)
  • formateur College van Gedeputeerden Staten van Overijssel, 2015
  • voorzitter NPG (Nationaal Programma Groningen), van maart 2019 tot 31 januari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zong als bas in het Cantate Consort (koorwerken uit renaissance en barok)
  • Zijn dochter Eline werd geboren op zijn eerste werkdag als CNV-voorzitter

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.