J.F. (Jesse) Klaver

foto J.F. (Jesse) Klaver vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jesse Klaver (1986) is sinds 12 mei 2015 fractievoorzitter en politiek leider van GroenLinks. Bij de verkiezingen van 2017 i was hij lijsttrekker. Jesse Klaver is sedert 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamer. Hij was voorzitter van CNV-jongeren en was eerder voorzitter van DWARS i, de jongerenorganisatie van GroenLinks.

GroenLinks
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Voornamen (roepnaam)

Jesse Feras (Jesse)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 1 mei 1986

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

Hoofdfuncties/beroepen

  • voorzitter CNV-jongeren, van september 2009 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010
  • fractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 mei 2015

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/7)
  • lid bestuur Christelijk Sociaal Jongerencongres, van 2009 tot 2010
  • lid SER (Sociaal-Economische Raad), van 1 december 2009 tot juni 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/12)
  • Diende in 2020 samen met Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) een initiatiefwetsvoorstel in tot invoering van een vuurwerkverbod voor consumenten (35.386)
  • Diende in 2020 samen met Laura Bromet een initiatiefwetsvoorstel in over duurzame aanpak van stikstof (35.444)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zoon van een Marokkaanse vader en Nederlandse moeder. Zijn moeder was al jong alleenstaand.
  • Groeide op in Roosendaal

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2012-07-03 33241 - Wet beperking ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid vangnetters
2012-06-21 33290 - Wet verhoging AOW- en pensioenrichtleeftijd
2012-02-16 33065 - Aanpassing van de dienstverlening van het UWV en opheffing van de Raad voor werk en inkomen

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.