Drs. P.E. (Pieter) Heerma

foto Drs. P.E. (Pieter) Heerma vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Pieter Heerma (1977) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i en is sinds 10 januari 2022 fractievoorzitter. Hij was dit eerder van 21 mei 2019 tot 18 maart 2021. De heer Heerma was persvoorlichter van de CDA-fractie en manager bij een zorgverzekeraar. In de Tweede Kamer was hij onder meer woordvoerder sociale zaken (arbeidsmarkt, kinderopvang en zzp), wonen en integratiebeleid. Hij was in 2017-2019 secretaris van de CDA-fractie. De heer Heerma is een zoon van oud-CDA-politicus Enneüs Heerma i.

CDA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Voornamen (roepnaam)

Pieter Enneüs (Pieter)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 5 augustus 1977

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen (5/7)

  • hoofd voorlichting CDA-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2007 tot 2011
  • hoofd corporate communicatie, zorgverzekeringsmaatschappij "De Friesland", van 2011 tot 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • fractievoorzitter CDA Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 mei 2019 tot 18 maart 2021
  • fractievoorzitter CDA Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 januari 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Stichting Machiavelli, van 8 oktober 2012 tot 28 mei 2019

afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Onderzoek Breed welvaartsbegrip (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 6 oktober 2015 tot 21 februari 2017

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2015 van Eddy van Hijum de medeverdediging over (samen met Linda Voortman, GroenLinks) van een initiatiefwetsvoorstel om de mogelijkheden voor flexibel werken uit te breiden. Werknemers kunnen bij hun werkgever ook een verzoek doen om de arbeidplaats aan te passen. De termijnen voor indiening en beslissing over zo'n verzoek worden verkort. Het voorstel werd in 2015 aanvaard en de wet verscheen in Staatsblad 2015, nr. 245. (32.889)
  • Diende in 2016 samen met Carola Schouten (CU) een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid een breed wettelijke moratorium in te stellen in het kader van schuldhulpverlening (34.450)

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was tijdens de onderhandelingen in de formatie van 2017 secondant van fractievoorzitter Sybrand Buma
  • Was tijdens de onderhandelingen in de formatie van 2021 secondant van fractievoorzitter Wopke Hoekstra

uit de privésfeer
Was in zijn jeugd een succesvol judoka

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2015-12-02 33818 - Wet werk en zekerheid
2015-07-02 33716 - Wet hervorming kindregelingen
2014-02-06 33801 - Wet maatregelen Wet werk en bijstand en enkele andere wetten

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.