Mr.Drs. M. (Maarten) Groothuizen

foto Mr.Drs. M. (Maarten) Groothuizen vergrootglas
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Maarten Groothuizen (1976) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor D66. Hij was officier van justitie in Den Bosch, Breda en Arnhem en gemeenteraadslid in Nijmegen. Tevens was hij betrokken bij EU-missies in Kosovo en Oekraïne. De heer Groothuizen was woordvoerder justitie (strafrecht, criminaliteitsbeleid), slachtofferhulp, kansspelen, auteursrecht en immigratie en asielbeleid.

D66
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Maarten (Maarten)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nijmegen, 14 september 1976

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • medewerker EU-missie in Oekraïne, van 18 januari 2016 tot januari 2017
  • officier van justitie, arrondissementsparket Oost-Nederland te Arnhem, van januari 2017 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 20 februari 2020

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Lanceerde in 2018 een actieplan over betere toegankelijkheid van de rechtelijke macht, met name voor mensen met een lagere opleiding
  • Diende in 2021 een initiatiefwetsvoorstel in over het vervallen van de bijzondere aanwijzingsbevoegdheid van de minister ten aanzien van het Openbaar Ministerie (35.768)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 20 februari 2020.
Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.