Drs.Ir. A.L. (Anne) Koning

foto Drs.Ir. A.L. (Anne) Koning vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

In Wageningen en Rotterdam opgeleide PvdA-politica, die twee jaar deel uitmaakte van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer. Was onder meer medewerker van Kamerlid Rob van Gijzel i en werkte hij de TU Delft en bij Jantje Beton. Verder zat zij in de gemeenteraad van Wageningen en in de Staten van Zuid-Holland. In 2006-2010 was zij wethouder van onder meer verkeer en vervoer en wijken in Delft, waar zij nauw betrokken was bij het spoortunnel-project. Werkzaam als zelfstandig adviseur op het gebied van stadsontwikkeling. In de Eerste Kamer hield zij zich onder meer bezig met milieubeleid en economische zaken. Sinds september 2019 is zij gedeputeerde van Zuid-Holland.

PvdA
in de periode 2013-2015: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Anne Leonie (Anne)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 9 maart 1970

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1986

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 17 maart 2011 tot 4 september 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 juni 2013 tot 9 juni 2015
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met wonen, ruimtelijke ordening en recreatie en sport) van Zuid-Holland, vanaf 4 september 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Commissarissen Stichting Wooncompagnie, vanaf februari 2018

vorige (2/8)
  • voorzitter branchevereniging spelen.org, van juni 2015 tot september 2019
  • lid Raad van Toezicht Stichting Sympany, van januari 2017 tot september 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Groen gemeenten duurzame ontwikkeling, vanaf januari 2011

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was vanaf 2006 verantwoordelijk voor het Spoorzoneproject in Delft, waarbij werd gewerkt aan een spoortunnel ter vervanging van het spoorviaduct en aan de ontwikkeling voor onder meer bouw van kantoren. Ze nam de portefeuille over van Rik Grashoff (GroenLinks).

uit de privésfeer
Haar vader was lid van Provinciale Staten van Utrecht, haar moeder was gemeenteraadslid in Utrecht

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Woordvoerder bij dossiers

Alleen de voor deze website geselecteerde dossiers zijn opgenomen; zie Over deze website.
 
2014-06-10 33716 - Wet hervorming kindregelingen

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

Deze website is tot stand gekomen mede dankzij een subsidie van Instituut Gak.